KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17355154

nr 1735 5154

Nils Rundgren Björnjägaren

(1890-1971), Sverige

Oljemålning, Komposition. Signerad, daterad 1969. Olja på duk, 59x69 cm, yttermått inklusive ram: 68x78 cm

Kondition: skadad duk, reva

Nils Rundgren, Björnjägaren, född 1890, död 1971, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 27 oktober 2025
kl 18:18:34

22/10 09:55:22 1      Vinnande bud

Nils Rundgren Björnjägaren

Läs mer om Nils Rundgren Björnjägaren